ÖNEMLİ*: Sitede bulunan tüm materyaller ve içerikler demo amaçlı eklenmiştir.

Vatan Kahramanları Derneği Tüzüğü

Görevimiz; Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak, Gazilerimizle dayanışma içinde olmaktır. Hedefimiz; Yurt içi ve yurtdışında arama kurtarma ve insani yardım faaliyetleri yapmaktır.

Derneğin Adı ve Merkezi

Madde 1- Derneğin Adı: “ Vatan Kahramanları Derneğidir.

Derneğin merkezi ANKARA’dır.

Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet Alanı

 

DERNEĞİN AMACI

Madde 2. Dernek; Anayasanın Madde 61’de belirttiği gibi; “Devlet harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleriyle, malül ve gazileri korur ve toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sağlar. Devlet, sakatların korunmalarını ve toplum hayatına intibaklarını sağlayıcı tedbirleri alır.” Olarak belirttiği kanun gereği çalışmalar yapmak, Yasalar ve toplum tarafından özel olarak korunması ve kollanması gereken vatandaşlarımıza sahip çıkmak, toplumun çekirdeğini oluşturan ailelerin ve bireylerin zor döneminde yanlarında olmak. Türk toplumunun hastalıkta ve sağlıkta, savaşta ve barışta, aile ve millet yapısına sahip çıkmak amacıyla, eğitim, sağlık ve yardım çalışmaları yapmak. Afet, deprem, kaza, savaş, terör, saldırı, iş kazası, facia vb. durumlarda hayatını kaybetmiş vatandaşlarımızın eş ve çocuklarına, Terör mağdurlarına, vazife malüllerine, engellilere, yaşlılara ve korunmaya muhtaç çocuklara, ağır ve kronik hastalıklarla mücadele edenlere, madde bağımlısı gençlere ve ihtiyaç sahiplerine ayni, nakdi, sosyal her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak, toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sağlanması, korunması, birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma ruhunun yaşatılması bunun yanı sıra ağaçlandırma, hatıra ormanı oluşturma gibi sosyal ve kültürel faaliyetler yapmak amacıyla kurulmuştur. 

Mustafa Özdemir - Genel Başkan 

Bize Ulaşın
Bağış Kampanyaları

SİTEMİZ YAPIM AŞAMASINDADIR

Kredi kartına taksit imkanı ile ürünlerimizi satın alabilirsiniz

SSS

SİTEMİZ YAPIM AŞAMASINDADIR

Müşterilerimiz en çok merak ettikleri ve bize en çok sordukları sorular

1. Yardım toplanan bölgelerde ihtiyaç kalmadığı durumlarda toplanan yardımları nasıl dağıtmaktasınız?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili faaliyet veya yardım için kullanılır. Savaş, Doğal afet vb durumların etkisinin ortadan kalkması, yardımın amacına uygun mağduriyetin giderilmiş olması gibi durumlarda vakfımız yapılan bağışı benzer özellikleri taşıyan başka bir faaliyet veya yardımda kullanır.

2. Ayni bağış kabul ediyor musunuz?

Kullanılmamış kıyafetler, beyaz eşya, mobilya, jeneratör, elektronik eşya, battaniye, çocuk bezi, paketlenmiş gıda yardımı gibi ayni yardımlarınızı kabul ediyoruz.

3. Bağışımı muhtaçlara nasıl ulaştırabilirim?

Vatan Kahramanları Derneği merkezine ve temsilciliklerine gelerek elden nakdi bağışta bulunabilirsiniz. Online bağış sistemini kullanarak internet üzerinden bağış yapabilirsiniz. Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

REFERANSLAR

İş ortaklarınız gücünüze güç katacak

Alanında lider çözüm ortaklarımız, artık sizin iş ortağınız.