ÖNEMLİ*: Sitede bulunan tüm materyaller ve içerikler demo amaçlı eklenmiştir.

Geleceğe Nefes Ol
Başlangıç: Bitiş:

Geleceğe Nefes Ol

Vatan Kahramanları Derneği Fidan Bağışı ile Ülkemizin Orman Varlığına Katkıda Bulunuyor

Fidanlar Ağaca, Ağaçlar Ormana Dönüşsün Ülkemiz, coğrafi ve ekolojik özellikleri bakımından önemli kazanımlara sahiptir. Bilhassa oksijen deposu ormanlarımızın varlığı, bu önemi bir kat daha arttırmaktadır.

Orman ekosistemimizin, zengin biyolojik çeşitliliği nedeniyle ülkece oldukça şanslı durumdayız. Kuşkusuz ormanların pek çok faydası bulunmaktadır. Oksijen kaynağı olması, bu faydaların en başında gelir. Zira her bitki gibi ağaçlar da, fotosentez yoluyla havadaki karbondioksiti alıp yerine oksijen verirler. Yani bir anlamda havayı temizlerler. 40 kişinin bir saatte havaya verdiği karbondioksiti, yetişkin bir çam ağacı 1 saatte oksijene dönüştürür.

1 Hektar çam ormanı yılda 30 ton oksijen üretir. Her Yıl 5-10 Bin Hektar Ormanımız Kül Oluyor Sahip olduğumuz orman varlığımız –maalesef- yaşanan yangınlar ve doğal afetler nedeniyle hızla yok olup gidiyor. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre her yıl ortalama 5-10 bin hektarlık alan yanıyor. Büyük çoğunluğu insan ihmali ya da kazası nedeniyle meydana gelen bu yangınlar -maalesef- ormanlarımızı tehdit etmeye devam ediyor.

Vatan Kahramanları Derneği Arama Kurtarma Ekipleri Olarak Orman Yangınlarına Müdahale Ediyoruz. Vatan Kahramanları Derneği olarak Arama Kurtarma Ekiplerimiz ve araçlarımızla Türkiye’de meydana gelen orman yangınlarına müdahale için AFAD koordinasyonunda söndürme ve soğutma çalışmalarına katılım gösteriyor, yangından etkilenen vatandaşlarımıza gıda ve içme suyu desteğinde bulunuyoruz. Ayrıca bağışçılarımızın katkılarıyla, yanan bölgelerin tekrar ağaçlandırılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Çalışıyoruz

Orman yangınlarının kontrol altına alınmasının ardından yapılması gereken en önemli faaliyet, yanan ağaçların yerine daha fazla fidan dikip bölgenin yeniden iyileştirilmesine yardımcı olmaktır. Bizler Beşir Derneği olarak, ülkemizde, orman yangınları sonucunda yok olan ağaçlarımızın yerine daha fazlasını dikmek ve geleceğimize nefes olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. "Geleceğe Nefes Olalım" adlı projemiz ile her yıl 100 bin fidan dikerek cennet vatanımızın orman varlığına katkıda bulunuyoruz.

Siz de fidan bağışı için açtığımız hesabımıza online olarak kolayca bağışta bulunabilir, gerek kendi adınıza gerekse başkası adına fidan bağışı yapabilir, sevdiklerinize fidan bağışı hediyesinde bulunarak mutluluklarına vesile olabilirsiniz. 

Fotoğraflar
Video
Harita